• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Wycieczka do parku linowego

9

Wycieczka do parku linowego

 

    13 listopada 2014 r. uczniowie z klasy V a odbyli wycieczkę do parku linowego w Stoczku Łukowskim. Wizyta w parku okazała się doskonałą formą aktywnego wypoczynku, a przede wszystkim dostarczyła niezapomnianych wrażeń i dała niezły przypływ adrenaliny. Przed przystąpieniem do zabawy każdy z uczniów został gruntowanie przeszkolony z zasad bezpiecznego poruszania się po parku, a następnie przeegzaminowany przez instruktora celem weryfikacji umiejętności i wyeliminowaniu błędów. Dzięki temu uczniowie mogli samodzielnie poruszać się po trasach parku.

   Nasi uczniowie przemieszczali się po wyznaczonych trasach, które były rozpięte pomiędzy drzewami. Do dyspozycji było szereg przeszkód: mosty linowe, pijane liny, kołyszące się belki, zjazdy tyrolskie, pajęczyny, ruchome kładki, podesty oraz wiele innych. Przechodzenie po ruchomych deskach, linach, pajęczynach, wdrapywanie się po ścianie nie było łatwe. Ostatni etap – tzw. tyrolka była dla nas już tylko odprężeniem i nagrodą za wytrwałość. W parku linowym oprócz pokonywania przeszkód rozwieszonych między drzewami uczyliśmy się opanowania, odpowiedzialności, technik utrzymania równowagi, niejednokrotnie przełamując własne lęki i słabości.  Bezpieczeństwo w parku linowym zapewniał profesjonalny sprzęt asekuracyjny w który każdy uczestnik został wyposażony (uprząż z lonżami, bloczek zjazdowy i kask alpinistyczny). 

    Nad bezpieczeństwem i poprawnością przejścia cały czas czuwali instruktor oraz wychowawcy. Było przy tym wiele zabawy i wrażeń  z dużą dozą adrenaliny. To doskonała forma rozrywki dla wszystkich, którzy chcą w aktywny sposób spędzać swój wolny czas na świeżym powietrzu .

 


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.