• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Rajd rowerowy do Woli Okrzejskiej 2014-2015

1

Rajd rowerowy do Woli Okrzejskiej 2014-2015

 

    02. 10. 2014r. klasa VIa pod opieką p. Anny Nowak i p. Wandy Michalak wybrała się na rajd rowerowy do Woli Okrzejskiej. W muzeum im. Henryka Sienkiewicza wysłuchaliśmy ciekawej prelekcji na temat życia i twórczości tego pisarza. Wszyscy chętnie oglądaliśmy , a nawet przymierzaliśmy rekwizyty związane z ekranizacją powieści „W pustyni i w puszczy” czy „Quo vadis”.

    W parku otaczającym dworek urządziliśmy zabawy sportowe i ognisko. Następnie udaliśmy się na kopiec usypany ku pamięci Henryka Sienkiewicza. Rozciąga się stamtąd wspaniały widok na pobliskie pola, lasy, cmentarz i kościół w Okrzei. Oprócz osobliwości Woli Okrzejskiej, przypomnieliśmy sobie również o tych na naszym terenie- zobaczyliśmy ruiny pałacu Pac Pomarnackich i pomniki przyrody w Wesołówce. Dbając o rozważne korzystanie z jezdni, po południu bezpiecznie wróciliśmy do szkoły. Pomimo wielu przejechanych kilometrów humory bardzo nam dopisywały.

 

 


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.