Z inicjatywy opiekunów SK PCK A.Nowak i J. Smyk 12 i 13 czerwca uczniowie klasy 8ab Piotr Leszek i Amelia Mińska przeprowadzili warsztaty z udzielania I pomocy przedmedycznej w klasach 3a, 4b, 5a,6ab. Uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi zasadami w zakresie: oceny sytuacji i bezpieczeństwa na miejscu zdarzenia, oceny stanu przytomności i oddechu poszkodowanego oraz prawidłowego algorytmu RKO (uciski klatki piersiowej i oddechu) oraz wezwania pomocy. Po zapoznaniu z teorią uczniowie zostali podzieleni na grupy i przeszli do zadań praktycznych na fantomach dorosłego, dziecka w wieku szkolnym i niemowlaka. Wszyscy zgodnie przyznali, iż jest to niezbędna wiedza, przydatna w codziennym życiu.