03.06.2024 r. uczniowie klasy Va i Vb wraz z opiekunami  uczestniczyli w rajdzie rowerowym, który zakończył się ogniskiem i zabawami w leśniczówce w Kożuchówce. Trasa rajdu prowadziła przez malownicze tereny leśne, zapewniając uczestnikom wyjątkowe wrażenia z jazdy na rowerze.

Największą atrakcją była możliwość poznania pracy leśnika. Pan Krzysztof  Biaduń poprowadził edukacyjną wycieczkę po lesie, podczas której uczniowie dowiedzieli się o codziennych obowiązkach leśnika i poznali ciekawe historie z życia lasu.

Uczniowie mieli okazję zadać pytania dotyczące szczegółów pracy leśnika. Zrozumieli, jak ważne jest odnawianie lasów i jak można to skutecznie robić. Nauczyli się, jak przygotować się do wędrówki po lesie, jak unikać zgubienia się oraz co robić w sytuacji, gdy jednak się zgubią. Zdobyta wiedza pozwoli im na bezpieczniejsze i bardziej świadome korzystanie z uroków przyrody.

Po dotarciu do leśniczówki uczniowie  piekli kiełbaski na ognisku i brali udział w różnorodnych zabawach na świeżym powietrzu.

Spotkanie było bardzo edukacyjne i inspirujące. Uczniowie poznali specyfikę zawodu leśnika oraz zyskali nową wiedzę na temat  lasów i ich mieszkańców oraz zrozumieli, jak ważna jest ochrona przyrody. Rajd był również  doskonałą okazją do aktywnego wypoczynku, integracji.

Opiekunowie rajdu: Bernarda Jalowska, Małgorzata Matyszek, Joanna Konieczna, Celina Barszcz