Telefon 25 796 11 84
E-mail poczta@zs-stanin.pl
Witaj
Witamy
Wyświetl stronę jako PDF

6 i 9 listopada biblioteka szkolna zamieniła się w bajkową krainę, a wszystko to z okazji  Międzynarodowe Święto Postaci Bajkowych. Święto obchodzone jest każdego roku 5 listopada w rocznicę urodzin Walta Disneya. Adresatami święta byli uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawcami, którzy w tych dniach pojawili się w szkole  w pięknych bajkowych strojach. Był Czerwony Kapturek, Kot w butach, Królewny, Złotowłosa, Krasnale, Czarownice i wiele innych. W bibliotece szkolnej czekał na nich bajkowy bałagan, stworzony  przez uczennice klasy 7 a -  M. Lendzion, E. Świętochowska, G. Misior.

Uczniowie musieli wykazać się znajomością różnych bajek, porządkując pomieszane tytuły, przyporządkować bohaterów do poszczególnych utworów, odgadywali, z jakiej bajki pochodzi czytany fragment. Był też czas na prezentacje postaci bajkowych.

Spotkanie było doskonałą okazją do rozbudzania wśród dzieci zainteresowań czytelniczych. Uczniowie zakończyli zabawy w bibliotece, wypożyczając ulubione bajki .
Pierwszą rzeczą musi być zawsze dobro dziecka

Ono musi się czuć kochane, ale musi też czuć się bezpiecznie.
Wiedzieć, co może, a czego nie wolno mu robić.

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com