Promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży w naszej szkole rozpoczęła się już w pierwszym miesiącu nauki szkolnej. 08 września  uczniowie klas 4-8 wraz z nauczycielami odpowiedzieli na apel prezydenta RP, włączając się w XII edycję Narodowego Czytania.  Lekturą tegorocznej akcji była powieść,, Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Zgromadzeni na tarasie słuchaliśmy fragmentu powieści, który czytali dla nas uczniowie klas 8 i 7 wraz z p. J. Sobiechem.  Kolejną okazją był Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który jest obchodzony  29 września. Święto przypada w rocznicę urodzin autorki książek dla dzieci i młodzieży, Janiny Porazińskiej. W tym dniu w naszej szkole do promocji czytelnictwa zostali zaproszeni rodzice, pani A.Grochowska, pani M. Łuczyńska, pani K. Pietrak, R. Pietrzak, pani A. Rosa, Dyrektor Biblioteki Publicznej w Kosutach oraz pani B. Łazuga- pedagog szkolny.

Książki do czytania były wybrane z działu NOWOŚCI BIBLIOTEKI. Prezentowanych fragmentów słuchali uczniowie  w bibliotece szkolnej i na tarasie . Spotkania były  świetną okazją do rozbudzenia wśród uczniów zainteresowań czytelniczych. Wiemy też, że czytanie wzbogaca słownictwo, pobudza wyobraźnię, ćwiczy pamięć, poprawia koncentracje, uczy samodzielnego myślenia.