Telefon 25 796 11 84
E-mail poczta@zs-stanin.pl
Witaj
Witamy
Wyświetl stronę jako PDF

Dnia 17.11.2023 roku w naszej szkole odbył się mini biwak zorganizowany przez panią psycholog Patrycję Pasik pod hasłem „STOP przemocy!” dla obu klas V i VI. Spotkanie miało na celu poszerzyć wiedzę uczniów na temat przemocy oraz uświadomić, jak ważne jest reagowanie na wszelkie jej przejawy. Podczas pobytu w szkole uczniowie mieli zapewnione różnorodne działania.

Swoją obecnością zaszczycił nas Pan policjant asp. Michał Karwowski, który mówił o konsekwencjach prawnych stosowania przemocy. Po wysłuchaniu tych ważnych treści wykonaliśmy plakaty edukacyjne, których głównym tematem było zachęcić odbiorców do reagowania na przemoc. W trakcie pobytu również obejrzeliśmy wspólnie film przy herbatce zimowej, pizzy i popcornie. Nasze spotkanie zakończyły rozgrywki sportowe i integracja poprzez wspólne rozmowy.

Uczniowie byli zadowoleni, gdyż oprócz miło spędzonego czasu, wyszliśmy ze szkoły z poszerzoną wiedzą i nastawieniem na uważność oraz czujność w życiu codziennym tak, aby dostrzegać przemoc i na nią reagować.

Psycholog - Patrycja Pasik
Pierwszą rzeczą musi być zawsze dobro dziecka

Ono musi się czuć kochane, ale musi też czuć się bezpiecznie.
Wiedzieć, co może, a czego nie wolno mu robić.

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com