Dnia 17.11.2023 roku w naszej szkole odbył się mini biwak zorganizowany przez panią psycholog Patrycję Pasik pod hasłem „STOP przemocy!” dla obu klas V i VI. Spotkanie miało na celu poszerzyć wiedzę uczniów na temat przemocy oraz uświadomić, jak ważne jest reagowanie na wszelkie jej przejawy. Podczas pobytu w szkole uczniowie mieli zapewnione różnorodne działania.

Swoją obecnością zaszczycił nas Pan policjant asp. Michał Karwowski, który mówił o konsekwencjach prawnych stosowania przemocy. Po wysłuchaniu tych ważnych treści wykonaliśmy plakaty edukacyjne, których głównym tematem było zachęcić odbiorców do reagowania na przemoc. W trakcie pobytu również obejrzeliśmy wspólnie film przy herbatce zimowej, pizzy i popcornie. Nasze spotkanie zakończyły rozgrywki sportowe i integracja poprzez wspólne rozmowy.

Uczniowie byli zadowoleni, gdyż oprócz miło spędzonego czasu, wyszliśmy ze szkoły z poszerzoną wiedzą i nastawieniem na uważność oraz czujność w życiu codziennym tak, aby dostrzegać przemoc i na nią reagować.

Psycholog - Patrycja Pasik