23 października 2023r. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego nasza szkoła we współpracy z Fundacją Gdy Liczy się Czas włączyła w III Ogólnopolski Charytatywny Dzień Piżamy. Cieszymy się, że  tak duża grupa uczniów z kl.  I- VIII  zdecydowała się przyjść do szkoły w tych strojach.

Dzień Piżamy - to dzień zdrowia i dzień solidarności z dziećmi chorymi onkologicznie. Natomiast piżama to standardowe ich ubranie. Co roku około 1400 dzieci otrzymuje diagnozę - choroba nowotworowa. Długotrwałe agresywne leczenie, skutki samej choroby, chemio - i radioterapii wymagają kompleksowej rehabilitacji po leczeniu.

W tym celu został zorganizowany kiermasz słodkich wypieków przygotowanych przez chętnych uczniów i nauczycieli. Podczas przerw członkowie Samorządu Uczniowskiego oraz Szkolnego Koła  PCK sprzedawali  domowe przysmaki. Kiermasz okazał się bardzo dużym sukcesem, ponieważ uczniowie sprzedali wypieki na kwotę 1310,56zł.

Z uwagi na ogromne zaangażowanie uczniów w akcję bardzo dużo przysmaków było sprzedawanych również następnego dnia. Wszystkie zebrane środki z akcji Dzień w Piżamach  trafią za pośrednictwem Fundacji Gdy Liczy się Czas na budowę magicznego bajkowego Centrum rehabilitacji i fizjoterapii dla onkodzieci - MOGWART.

Ponadto podczas czwartej godziny lekcyjnej odbył się Bieg w piżamach wokół szkoły, który przeprowadziła p. Joanna Smyk. Wzięli w nim  udział uczniowie klas V-VII (po 2 dziewczynki i 2 chłopców).

W kategorii dziewcząt:
1. Weronika Świętochowska kl. 5b
2. Zofia Kuźniak kl. 6b
3. Lena Włodarczyk kl. 6b

W kategorii chłopców:
1. Sobiech Szymon kl. 7b
2. Sobiech Kuba kl. 5b
3. Franciszek Skwarek kl. 5b

W imieniu SU i Szkolnego Klubu PCK serdecznie dziękujemy  UCZNIOM, RODZICOM, NAUCZYCIELOM i PRACOWNIKOM SZKOŁY za udział i zaangażowanie!

Organizatorzy: Samorząd Uczniowski i Szkolny Klub PCK

Do pobrania: