Telefon 25 796 11 84
E-mail poczta@zs-stanin.pl
Witaj
Witamy
Wyświetl stronę jako PDF

24 października 2023r. odbył się w naszej szkole pokaz historyczny. Nasi uczniowie byli uczestnikami niezwykłej lekcji historii. Wysłuchali barwnych opowieści na temat wydarzeń związanych z II wojną światową. Dowiedzieli się wielu informacji o polskim podziemiu niepodległościowym, poznali sylwetki niektórych żołnierzy wyklętych, np. rotmistrza Pileckiego czy gen. Fieldorfa „Nila”. Ponadto grupa Patriotic zaprezentowała eksponaty i repliki broni z tego okresu.

Na zakończenie każdy uczeń miał możliwość obejrzeć, dotknąć i zapytać o wszystkie rekwizyty. Najwięcej radości sprawiło wszystkim przymierzanie strojów, jakie nosili żołnierze podczas II wojny oraz trzymanie broni, jaka była wykorzystywana w czasie walk. „Żywa” lekcja historii podobała się wszystkim uczniom.
Pierwszą rzeczą musi być zawsze dobro dziecka

Ono musi się czuć kochane, ale musi też czuć się bezpiecznie.
Wiedzieć, co może, a czego nie wolno mu robić.

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com