24 października 2023r. odbył się w naszej szkole pokaz historyczny. Nasi uczniowie byli uczestnikami niezwykłej lekcji historii. Wysłuchali barwnych opowieści na temat wydarzeń związanych z II wojną światową. Dowiedzieli się wielu informacji o polskim podziemiu niepodległościowym, poznali sylwetki niektórych żołnierzy wyklętych, np. rotmistrza Pileckiego czy gen. Fieldorfa „Nila”. Ponadto grupa Patriotic zaprezentowała eksponaty i repliki broni z tego okresu.

Na zakończenie każdy uczeń miał możliwość obejrzeć, dotknąć i zapytać o wszystkie rekwizyty. Najwięcej radości sprawiło wszystkim przymierzanie strojów, jakie nosili żołnierze podczas II wojny oraz trzymanie broni, jaka była wykorzystywana w czasie walk. „Żywa” lekcja historii podobała się wszystkim uczniom.