20 września 2023 roku uczniowie klas piątych podczas lekcji biologii poznali budowę mikroskopu optycznego, zasady jak prawidłowo wykonać preparat mikroskopowy oraz jak obserwować obiekty pod mikroskopem. Przygotowywali także  preparaty ze skórki liścia spichrzowego cebuli, liścia trzykrotki, pelargonii, dziewanny kutnerowatej oraz miąższu pomidora.

Natomiast uczniowie klasy szóstej oglądali pod mikroskopem gotowe preparaty mikroskopowe  tkanek zwierzęcych: nabłonkowej, nerwowej, mięśniowej i łącznej, zaś klasy siódme obserwowały budowę skóry.

Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony uczniów oraz zaangażowaniem w przygotowanie preparatów.

Mikroskopy zostały zakupione w ramach Rządowego Programu Wsparcia – „Laboratoria Przyszłości”. Pozwalają one młodym adeptom odkrywać tajniki mikroświata oraz rozwijać ich kreatywność podczas zajęć.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci