PIŁKARKI Z NASZEJ SZKOŁY Z AWANSEM NA TURNIEJ OGÓLNOPOLSKI LZS ,,MAŁA PIŁKARSKA KADRA CZEKA''. Dnia 20.06.2023 r. w Grabowie Szlacheckim odbył się Finał Wojewódzki Turnieju Piłki Nożnej LZS,, Mała Piłkarska Kadra Czeka". W turnieju wzięły  udział uczennice z naszej szkoły z rocznika 2010 i młodsze, tworząc wspólną drużynę z koleżankami ze SP w Hucie Dabrowie, w ramach współpracy międzyszkolnej reprezentowały powiat łukowski. Drużyna wystąpiła pod nazwą Huta Dąbrowa/Stanin.

W turnieju wzięło udział siedem drużyn: SP Wierzchowiska, Legiony Grabów Szlachecki, SP Huta Dąbrowa/Stanin, Suchowicz Team, SP Krzemień, SP Tarnawatka, SP Leszkowice.  Rywalizację rozpoczęłyśmy od meczy w grupie, gdzie zremisowałyśmy z drużyną z Krzemienia 1:1, drugi  nasz mecz  niestety przegrałyśmy 0:2 ze SP Tarnawatka. Aby wyłonić drużyny wychodzące z grupy trzeba było rozegrać rzuty karne, w których nasze zawodniczki pokonały koleżanki z Krzemienia. Po wyjściu z grupy naszymi rywalkami w kolejnym meczu okazały się zawodniczki z Suchowicz Team, które były zwyciężczyniami pierwszej grupy. Po emocjonującym, pełnym zwrotów akcji meczu zremisowałyśmy 1:1.

Aby wyłonić zwycięzcę meczu znów potrzebne były rzuty karne, które drugi raz wygrałyśmy, w dużej mierze dzięki uczennicy Zuzannie Mikusek, która zarówno bezbłędnie wykonywała rzuty karne jak i broniła strzały przeciwniczek. W finale o I miejsce znów musiałyśmy zmierzyć się ze SP z  Tarnawatki. Tym razem rywal był już nam znany, ponieważ grałyśmy z nimi w rozgrywkach grupowych. Podeszłyśmy do rywala z szacunkiem i respektem. Udało nam się strzelić pierwszą bramkę, lecz po pewnym czasie koleżanki wyrównały i mecz zakończył się znów remisem 1:1. Nasza drużyna zaś po raz trzeci musiała rozstrzygać o zwycięstwie w rzutach karnych.  Karne wygrałyśmy, ale nie zakończyły się one po trzech strzałach. Dostarczyły one wielu emocji zarówno naszym zawodniczkom jak i nauczycielom oraz wszystkim uczestnikom widowiska, którzy serdecznie gratulowali nam zwycięstwa oraz pomysłu na grę..

I miejsce w Finale Wojewódzkim Piłki Nożnej LZS ,,Mała Piłkarska Kadra Czeka" nasze!!!!!!  Awansowałyśmy na Turniej Ogólnopolski, który odbędzie się 4-7 lipca w Kędzierzynie- Koźlu.

W składzie drużyny: Zuzanna  Goławska, Wiktoria Goławska, Julia Gajowa, Ewa Lendzion ,Emilia Świętochowska.  Zuzanna Różycka

Gratuluję serdecznie moim uczennicom oraz życzę powodzenia w dalszej rywalizacji.

Bożena Skwarek