Podsumowaniem udziału w programie „Być jak Ignacy” była praca konkursowa nt. „Światło i złudzenia optyczne”. Pomysłodawcą filmu była Barbara Gajownik, zaś realizatorami i aktorami byli członkowie koła naukowego „Ciekawi Świata” oraz drugi opiekun Iwona Czerniewicz.

Praca konkursowa powstawała dzięki nieocenionej pomocy Jarosława Kani, który nagrał i zmontował filmik korzystając ze sprzętu pozyskanego w ramach programu #LABORATORIAPRZYSZŁOŚCI. Szkoła oraz opiekunowie i członkowie koła naukowego otrzymali certyfikaty udziału w VII edycji programu objętego honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki. Nasze koło za wszystkie działania uzyskało 7200 punktów, dzięki czemu znalazło się w czołówce 3 tys. szkół.
Szkoda, że nie w pierwszej dziesiątce, gdyż te szkoły otrzymały nagrodę pieniężną.#LaboratoriaPrzyszłości