15 czerwca  2023r w klasie IA i IB gościł pan  Robert Krasuski pielęgniarz na oddziale neurologicznym w łukowskim szpitalu,  w  ramach realizacji  WSDZ – Zawód moich rodziców.

Pan Robert  wyczerpująco opowiedział  o charakterze swojej pracy. Uczniowie dowiedzieli się, o zakresie obowiązków pielęgniarza, że jest bardzo szeroki, od monitorowania parametrów życiowych i realizacji zleceń lekarskich, przez pielęgnację pacjenta i leczenie ran, do dbałości o czystość stanowiska pracy i odpowiednie zaopatrzenie go w sprzęt medyczny oraz leki głównego magazynu oddziałowego. Spotkanie było również lekcją udzielania pierwszej pomocy. Nasz gość przeprowadził pokaz resuscytacji krążeniowo-oddechowej ,  zaprezentował  ułożenie w pozycji bocznej bezpiecznej. Uczniowie pod okiem fachowca mogli spróbować swoich sił i wykonać powyższe czynności. Ponadto mogli obejrzeć atrybuty pielęgniarza: stetoskop, ciśnieniomierz, strzykawkę, kroplówkę, wenflon, maseczkę, rurkę intubacyjną, bandaż.  Lekcja wniosła dużo nowych, bardzo ważnych i przydatnych w życiu  wiadomości.