Klasa IIa wraz z wychowawczynią p.Beatą Szczęśniak i nauczycielem współorganizującym kształcenie p.Martą Krasucką wzięli udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym pt.”Gramy Zmysłami”, który trwał od października 2022 do maja 2023.  Celem było innowacyjne i kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci oraz tworzenie przez nauczycieli odpowiednich warunków do poznawania świata wieloma zmysłami i budowania wiedzy na temat integracji sensorycznej.

W ramach projektu realizowane były konkretne zadania:

Październik – Sensoryczny spacer

Listopad – Sensoryczna matematyka

Grudzień – Sensoryczne ozdoby świąteczne

Styczeń – Wzrok

Luty – Slime/glut

Marzec – Sensoryczne kodowanie

Kwiecień – Smak i węch

Maj – Ścieżka sensoryczna

Uczniowie mieli możliwość poznawania świata wieloma zmysłami oraz zdobywania wiedzy na temat integracji sensorycznej. Z wielkim zaangażowaniem wykonywali każde z ośmiu zadań jednocześnie stymulując zmysły w trakcie zabaw i sytuacji edukacyjnych. Dzieci wykazywały się wielką kreatywnością, pomysłowością i zaangażowaniem.

Projekt przyniósł nam wiele frajdy co widać na załączonych zdjęciach.