W roku szkolnym 2022/ 2023 nasza szkoła uczestniczyła w XVI edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Trzymaj Formę. Program odbywał się pod patronatem Głównej Inspekcji Sanitarnej oraz Polskiej Federacji Producentów Żywności. Szkolnym koordynatorem programu była Barbara Gajownik, zaś realizatorami poszczególnych byli również nauczyciele wychowania fizycznego, biologii oraz wychowawcy klas V - VIII. Celem projektu była edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety.

Działań i różnorodnych akcji związanych z tematyką zdrowego stylu życia było w szkole bardzo dużo. Koordynator zawarł je w sprawozdaniu podsumowująco - ewaluacyjnym przesłanym na platformie programu, dzięki czemu szkoła pozyskała CERTYFIKAT.

Do pobrania: