Telefon 25 796 11 84
E-mail poczta@zs-stanin.pl
Witaj
Witamy
Wyświetl stronę jako PDF

23 września 2022r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z architektem zieleni Panem Albertem Matyszkiem. Opowiedział on o tajnikach swojego zawodu, pokazał zdjęcia zaprojektowanych terenów zielonych, przybliżył ścieżkę edukacyjną architekta krajobrazu. W bardzo interesujący sposób opowiadał również o swojej pasji jaką jest wspinaczka wysokogórska. Zaprezentował rekwizyty, filmik i ciekawe zdjęcia z wyprawy na Elbrus- najwyższego szczytu gór Kazukaz oraz z Kilimandżaro- najwyższej góry Afryki. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób należy przygotować się do takich wypraw, poznali zwyczaje tubylców, ciekawostki z życia roślin i zwierząt. 
Pierwszą rzeczą musi być zawsze dobro dziecka

Ono musi się czuć kochane, ale musi też czuć się bezpiecznie.
Wiedzieć, co może, a czego nie wolno mu robić.

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com