Telefon 25 796 11 84
E-mail poczta@zs-stanin.pl
Witaj
Witamy
Wyświetl stronę jako PDF

20 września 2022 r. w naszej szkole dla klas 0, I-III oraz IV-VIII odbyło się spotkanie z siostrą Małgorzatą Popławską i ojcem Tomaszem Podrazikiem ze Zgromadzenia Misjonarzy Afryki.

Spotkanie rozpoczęło się od odmówienia wspólnie z o. Tomaszem i s. Małgorzatą modlitwy „Ojcze nasz” w języku suahili. W czasie jego trwania uczniowie poznali niezwykłą pracę misyjną oraz historię, kulturę i tradycje mieszkańców Tanzanii, Zambii i Republiki Południowej Afryki. 

W czasie prelekcji  w naszej szkole uczestnicy mogli dowiedzieć się o tym, jak wygląda edukacja, sprawy związane  z funkcjonowaniem służby zdrowia, policji, straży pożarnej oraz życie codzienne mieszkańców ze szczególnym uwzględnieniem Afryki wschodniej, w której pracuje O. Tomasz oraz Afryki zachodniej, w której swoją działalność misyjną prowadzi s. Małgorzata. Uczestnicy spotkania, zaciekawieni różnorodnością „Czarnego Lądu”, zadawali bardzo dużo pytań, na które Siostra i Ojciec bardzo chętnie i wyczerpująco odpowiadali. Całość opowieści misjonarskich poparta była wystawą eksponatów przywiezionych z Afryki, których każdy mógł dotknąć i dokładnie obejrzeć m.in.: maski, buty, zabawki, naczynia i instrumenty muzyczne.

Podczas spotkania każdy mógł włączyć się w we wsparcie działalności misyjnej, kupując  cegiełkę w postaci: kalendarza misyjnego 2023, przedmiotów manualnych wykonanych przez siostry,  tj. różańce, wełniane kotki, torby płócienne, drobne upominki  - bransoletki, breloczki.

Dziękujemy Ojcu Tomaszowi i Siostrze Małgorzacie za "wspólną wyprawę na Czarny Ląd”. Życzymy im zdrowia i dalszych sukcesów w pracy apostolskiej.

Organizator spotkania:  p. Joanna Konieczna
Pierwszą rzeczą musi być zawsze dobro dziecka

Ono musi się czuć kochane, ale musi też czuć się bezpiecznie.
Wiedzieć, co może, a czego nie wolno mu robić.

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com