Telefon 25 796 11 84
E-mail poczta@zs-stanin.pl
Witaj
Witamy
Wyświetl stronę jako PDF

29. finał ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata.


W dniach 16-18 września przypada 29. finał ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Wszystkie śmieci są nasze”. Pierwsza Akcja Sprzątania Świata w Polsce odbyła się w 1994 r. Od tamtej pory co roku we wrześniu odbywa się finał akcji, której krajowym koordynatorem jest Fundacja Nasza Ziemia.

Data Sprzątania Świata została wyznaczona na koniec września, z uwagi na ogromny wzrost liczby odpadów w przestrzeni publicznej po okresie wakacyjnym.

Jak każdego roku nasza szkoła czynnie włączyła się w akcję.  16 września uczniowie wraz z wychowawcami porządkowali pobocza dróg oraz pobliski las w Staninie zwracając uwagę na prawidłową segregację odpadów. Ilość i różnorodność śmieci była zaskakująca.  Apelujemy do wszystkich- DBAJMY O SWOJĄ MAŁĄ OJCZYZNĘ!

Szczególnie serdecznie dziękujemy Panu Markowi Kopciowi i Zakładowi Gospodarki Komunalnej w Staninie za współpracę i pomoc przy organizacji akcji w postaci rękawiczek, worków do segregacji oraz udostępnienia kontenera. 
Szkolnym koordynatorem akcji była Pani Anna Nowak.
Pierwszą rzeczą musi być zawsze dobro dziecka

Ono musi się czuć kochane, ale musi też czuć się bezpiecznie.
Wiedzieć, co może, a czego nie wolno mu robić.

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com