Telefon 25 796 11 84
E-mail poczta@zs-stanin.pl
Witaj
Witamy
Wyświetl stronę jako PDF

29. finał ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata.


W dniach 16-18 września przypada 29. finał ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Wszystkie śmieci są nasze”. Pierwsza Akcja Sprzątania Świata w Polsce odbyła się w 1994 r. Od tamtej pory co roku we wrześniu odbywa się finał akcji, której krajowym koordynatorem jest Fundacja Nasza Ziemia.

Data Sprzątania Świata została wyznaczona na koniec września, z uwagi na ogromny wzrost liczby odpadów w przestrzeni publicznej po okresie wakacyjnym.

Jak każdego roku nasza szkoła czynnie włączyła się w akcję.  16 września uczniowie wraz z wychowawcami porządkowali pobocza dróg oraz pobliski las w Staninie zwracając uwagę na prawidłową segregację odpadów. Ilość i różnorodność śmieci była zaskakująca.  Apelujemy do wszystkich- DBAJMY O SWOJĄ MAŁĄ OJCZYZNĘ!

Szczególnie serdecznie dziękujemy Panu Markowi Kopciowi i Zakładowi Gospodarki Komunalnej w Staninie za współpracę i pomoc przy organizacji akcji w postaci rękawiczek, worków do segregacji oraz udostępnienia kontenera. 
Szkolnym koordynatorem akcji była Pani Anna Nowak.

Do pobrania:
Pierwszą rzeczą musi być zawsze dobro dziecka

Ono musi się czuć kochane, ale musi też czuć się bezpiecznie.
Wiedzieć, co może, a czego nie wolno mu robić.

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com