Telefon 25 796 11 84
E-mail poczta@zs-stanin.pl
Witaj
Witamy
Wyświetl stronę jako PDF

21 września uczniowie klasy VII a na lekcjach biologii podjęli tematykę czerniaka w ramach V Ogólnopolskiego programu profilaktyki czerniaka. Zagadnienie jest niezwykle ważne gdyż  co roku w Polsce odnotowuje się około 50 000 przypadków nowych zachorowań na nowotwory skóry, w tym 3000 zachorowań na czerniaki.


Uczniowie oglądali film #NieSpieczRaka, prezentację multimedialną  Mam znamię – znam je? Dzięki temu poznali zasady ochrony skóry i abecadło czerniaka. Dowiedzieli się kto znajduje się w grupie największego ryzyka i dlaczego tak ważna jest systematyczna obserwacja swojego ciała. Poza tym wykorzystując quiz nauczyli się odróżniać znamię od czerniaka. 
Zajęcia przeprowadziła p. Anna Nowak.
Pierwszą rzeczą musi być zawsze dobro dziecka

Ono musi się czuć kochane, ale musi też czuć się bezpiecznie.
Wiedzieć, co może, a czego nie wolno mu robić.

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com