Telefon 25 796 11 84
E-mail poczta@zs-stanin.pl
Witaj
Witamy
Wyświetl stronę jako PDF

Dziecko jest kimś wyjątkowym. Tkwią w nim nieskończone możliwości. Już od najmłodszych lat obserwujemy różnorodne zainteresowania wśród dzieci, a także jako szkoła staramy się zarażać je nowymi pasjami. To, kim będzie w przyszłości, zależy od wielu czynników. Dzieci muszą badać, eksperymentować, aby odpowiedzialnie postępować dla dobra całego świata. 

22 września 2022 r. dzięki wizycie Mobilnego Planetarium młodsi i starsi uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w lekcji astronomii. Pod ogromną kopułą namiotu w kształcie półkuli, przy wykorzystaniu technik multimedialnych i audiowizualnych dzieci z zerówki oraz uczniowie klas I-III i IV - VIII podziwiali rozgwieżdżone niebo, konstelacje gwiazd oraz przyswajali wiedzę o kosmosie. Dzieci dowiedziały się i zobaczyły jak powstał wszechświat, galaktyki i Układ Słoneczny, zobaczyły pokaz oceanarium, dinozaury czy odkrycia Mikołaja Kopernia. 
Na zakończenie każdego pokazu wszyscy uczniowie mogli „przejechać się” wirtualną, kosmiczną kolejką. 
 

 
Pierwszą rzeczą musi być zawsze dobro dziecka

Ono musi się czuć kochane, ale musi też czuć się bezpiecznie.
Wiedzieć, co może, a czego nie wolno mu robić.

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com