22 kwietnia jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Ziemi.  Z tej okazji w naszej szkole odbyła się akcja Sprzątamy razem dla Polski. Uczniowie pod opieką nauczycieli sprzątali teren szkoły, pobocza dróg, okolice rzeki oraz miejscowy las. Była to dobra okazja na utrwalenie zasad segregacji, współpracy z innymi oraz uwrażliwienie młodych ludzi na problem zaśmiecania środowiska. Akcja odbyła się dzięki współpracy z Zakładem Gospodarki Komunalnej w Staninie, który dostarczył nam worki i rękawiczki.

Problem zaśmiecania środowiska został poruszony również na szkolnej gazetce pod hasłem - Ziemi nie dziedziczymy po naszych rodzicach, pożyczamy ją od naszych dzieci.

Na szkolnym korytarzu wyeksponowane zostały również wykonane przez uczniów plakaty o treściach proekologicznych, które zwróciły  szczególną uwagę na rolę odnawialnych źródeł energii oraz warunków ich eksploatacji na teranie naszego kraju. W klasie VII odbyła się lekcja tematyczna Korzyści płynące z odnawialnych źródeł energii.

Ponadto organizatorzy zachęcali uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły, aby tego dnia zrezygnowali z samochodu i przyszli do szkoły pieszo, przyjechali rowerem, hulajnogą czy na rolkach, mając na uwadze stan powietrza atmosferycznego, oszczędzanie zasobów nieodnawialnych i dbałość o zdrowie.

Koordynatorami akcji były: p. Anna Nowak, p. Joanna Konieczna, p. Barbara Gajownik.