W tym trudnym dla nas wszystkich czasie, słowa swoje kierujemy do obywateli Ukrainy, a w szczególności do tych, którzy blisko związani są z naszą szkołą.

W obliczu okrutnej i nieuzasadnionej agresji wobec naszych sąsiadów, solidarnie łączymy się w smutku i żywionych obawach. Wspieramy w przekonaniu, że obecna sytuacja zostanie rozwiązana na drodze kompromisów. A ze swojej strony zapewniamy o wsparciu i pomocy.

Deklarujemy pomoc obywatelom Ukrainy, na tyle, na ile pozwoli nam zakres możliwości. Jeśli tylko będziemy w stanie, z pewnością pomożemy lub wskażemy drogę, na której można taką pomoc uzyskać.

Solidarnie mówimy NIE przemocy.

Cała społeczność szkolna śle w kierunku narodu ukraińskiego wyrazy wsparcia! Choć czasem niewiele można zrobić, jesteśmy razem.