Telefon 25 796 11 84
E-mail poczta@zs-stanin.pl
Witaj
Witamy
Wyświetl stronę jako PDF

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych - Wyniki konkursu


3 grudnia świętowaliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Celem obchodów było przybliżenie społeczności szkolnej problemów osób z niepełnosprawnością Przede wszystkim tego dnia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „.Wszystkie dzieci nasze są - Międzynarodowy dzień osób niepełnosprawnych”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem.

Jury po naradzie biorąc pod uwagę: zgodność z tematem, walory artystyczne, oryginalność, technikę i estetykę oraz samodzielność wykonania ustaliło następujące wyniki konkursu:

I miejsce – Kornelia Gajo klasa IIIA

 

II miejsce – Dawid Konieczny klasa IB

 

III miejsce – Alicja Sprycha IIB

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy, a 3 głowne miejsca nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców ZS w Staninie. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie oraz zachęcamy do udziału w kolejnych. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! W ramach podsumowania tego dnia Pani Agata Skwarek przygotowała warsztaty sensoryczne „Oswoić nieznane” dla dzieci z klasy IIIa.

Podczas zajęć uczniowie doświadczali, w jaki sposób poznają i odbierają świat osoby z niepełnosprawnością ruchową, wzrokową oraz słuchową. Były to symulowane sytuacje, w których uczniowie mieli okazję zmierzyć się z ograniczeniami wynikającymi z niepełnosprawności. Dla każdego rodzaju schorzenia przygotowane zostały ćwiczenia pokazujące różnorodne trudności życia codziennego osób niepełnosprawnych.

Obchody Dnia Osób Niepełnosprawnych przypomniały, że niepełnosprawni są wśród nas, że mają takie same potrzeby jak my, że chcą być traktowani na równi z pełnosprawnymi osobami.
Pierwszą rzeczą musi być zawsze dobro dziecka

Ono musi się czuć kochane, ale musi też czuć się bezpiecznie.
Wiedzieć, co może, a czego nie wolno mu robić.

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com