Jasełka to widowisko o Bożym Narodzeniu, które od wieków są wpisane w polską tradycję.

Tegoroczna szopka w naszej szkole została przygotowana przez uczniów klas czwartych i chór szkolny „Jarzębinki” pod opieką Pań: J. Smyk, B. Skwarek i J. Skwarek, 16 grudnia 2021 r.

Mali aktorzy przebrani w piękne stroje odegrali sceny z narodzin Pana Jezusa. Niejedno z nich odkryło predyspozycje występowania na scenie.

Scenariusz przedstawienia zawierał najważniejsze wydarzenia towarzyszące narodzinom Jezusa: wędrówki Józefa i Maryi, hołdu złożonego przez pasterzy, epizodu u Heroda, przybycia Trzech Króli, złożenia darów przez współczesne dzieci (owoców, cukierków, zabawek, „serca”, zeszytu z szóstkami). Uczestnicy poprosili Jezusa o opiekę nad rodzinami, parafią i Ojczyzną.

Przedstawienie było dla nas wszystkich lekcją wzajemnego zbliżenia, miłości, refleksji i empatii. Uczniowie dołożyli wielu starań, aby tegoroczne jasełka były dla nas wszystkich sposobnością do wejścia w piękną atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

Za ogromny trud włożony w: reżyserię, grę aktorską, scenografię i pracę operatora składamy podziękowania.