Telefon (25) 796 11 84
E-mail poczta@zs-stanin.pl
Witaj
Już niedługo wakacje
Wyświetl stronę jako PDF

1 czerwca młodzież naszej szkoły, wraz z opiekunami: Barbarą Gajownik, Krystyną Rosłoń,Bożeną Skwarek oraz Małgorzatą Walo wyruszyła w dosyć długą rowerową podróż po terenie Gminy Stanin oraz sąsiedniej Gminy Krzywda. Dzień Dziecka stał się doskonałą okazją do tego, aby uczniowie klas ósmych naszej szkoły połączyli przyjemne z pożytecznym. Przyjemny był wspólny ruch na świeżym powietrzu, zwiedzanie pięknych okoliczności przyrody i obiadek w PIEKIEŁKU w Krzywdzie, podczas którego uczniowie nie tylko zaspokoili głód, lecz mieli okazję do rozmów. Pożyteczna zaś była wizyta w Stacji Uzdatniania Wody w Jeleńcu oraz w Hucie Szkła w Krzywdzie. Zasadę działania stacji uzdatniania wód omówił i pokazał Dyrektor Gospodarki Komunalnej w Staninie Marek Kopeć. Dodatkowo Pan Dyrektor przygotował dla uczniów niespodziankę z okazji Dnia Dziecka w postaci lodów, czekolady, cukierków i napojów.

Hutę szkła w Krzywdzie młodzież zwiedzała dzięki uprzejmości jednego z pracowników, który pokazał specyfikę pracy w tym zakładzie na różnych stanowiskach. Największe wrażenie na uczniach zrobiła praca przy piecach. Stwierdzili, że nikt nie dałby rady tutaj pracować. Pan przewodnik zapoznał uczniów z ograniczeniami zdrowotnymi do pracy hutnika.

Bardzo serdecznie dziękujemy szczególnie Panu Dyrektorowi Markowi Kopciowi, nie tylko za poświęcony czas i ciekawą prelekcję, lecz także za liczne prezenty.
Pierwszą rzeczą musi być zawsze dobro dziecka

Ono musi się czuć kochane, ale musi też czuć się bezpiecznie.
Wiedzieć, co może, a czego nie wolno mu robić.

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com