W klimacie nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i blasku choinkowych świec w dniu 22 grudnia 2022 roku w klasie IIII A odbyła się klasowa wigilia. Spotkanie rozpoczęła p. Teresa Wardak, która powitała uczniów oraz tak licznie zebrane mamy.  Po uroczystym powitaniu uczniowie zaprezentowali jasełka bożonarodzeniowe.  Zgodnie z tradycją byli więc Maryja i Józef, Trzej Królowie, pasterze oraz aniołowie, którzy zwiastowali narodzenie Jezusa. Biblijne wydarzenia sprzed ponad 2000 lat zostały przedstawione na tle przepięknej scenografii. Rozważając tajemnicę Bożego Narodzenia wszyscy obecni zostali przeniesieni myślą i sercem do Ziemi Świętej, snując głębokie refleksje nad ,,cudem świętej nocy’’, gdzie w ubogiej stajence narodził się Jezus.  Jasełka zakończyły słowa recytowane przez jedną z uczennic :

,, Zatrzymajcie się ludzie na chwilę!
Zatrzymajcie się w biegu szalonym!
Posłuchajcie – dziecina gdzieś kwili!
Lecz ten głos wrzawą jest stłumiony..
Cicho, cicho i kroku zwolnijcie,
Bo miniecie stajenkę ubogą!
A tam w żłobie wszak kryje się życie,
Kto w nim leży jest prawdą i drogą!
Niech uciszy się świat rozkrzyczany.
W siebie patrzeć niech wreszcie przestanie,
Wtedy pokój dotychczas nieznany
Spłynie z serca z aniołów śpiewaniem!”

Wspaniała gra młodych aktorów, którzy prezentowali swoje umiejętności aktorskie oraz uświetnili występ grą na saksofonie i keyboardzie, a także śpiewem kolęd i pastorałek   została nagrodzona przez rodziców gromkimi brawami.

Po tak bogatych przeżyciach wychowawczyni Teresa Wardak złożyła obecnym życzenia świąteczne.  Następnie uczniowie przeczytali fragment  Ewangelii wg św.  Łukasza, po czym wszyscy podzielili opłatkiem, złożyli sobie życzenia i zasiedli do wigilijnego stołu, by uczynić zadość tradycji i spędzić czas na wspólnym świętowaniu.

To był miły,  radosny i z pewnością niezwykły dzień.