AKTUALNOŚCI:

Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych

W tym roku po raz kolejny uroczyście obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W ramach uczczenia święta w bibliotece odbyły się konkursy  i imprez adresowane do czytelników

• Pierwszym zadaniem dla uczniów był konkurs na laurkę dla biblioteki. Do tego zadania przystąpili uczniowie  z klas 1- 3 SP, którzy wykonywali laurki i życzenia dla biblioteki. Wykonane laurki zostały wyeksponowane na gazetce i wzięły udział w konkursie.
  • Drugim zadaniem był konkurs literacki Moja niezwykła książka. W tym zadaniu udział wzięli uczniowie klas VII a i V b, którzy w ciekawy sposób opisywali swoje ulubione książki.
  • Ostatnie zadanie  brzmiało Jaki to autor, jaki to tytuł.

Zadanie to było wyeksponowane na gazetce w bibliotece w postaci fragmentów z książek. Uczniowie czytali wybrane fragmenty udzielali odpowiedzi i karty z odpowiedziami wrzucali do magicznej skrzynki.

Oferta biblioteki cieszyła się dużym zainteresowaniem szczególnie wśród najmłodszych czytelników.

Poniżej kilka zdjęć z naszej biblioteki