• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

6

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Mam AUTYZM.
Mnie się nie leczy…
Mnie się uczy, jak żyć w świecie
do którego nie pasuję.
Terapie są moją nauką… A Twoja
miłość, tolerancja i akceptacja,
to najlepsza terapia jaką możesz mi ofiarować

                                                   Chłopiec z Krainy Spektrum

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu, zaś motywem obchodów jest kolor niebieski. Autyzm jest tajemniczym zaburzeniem, u podstaw którego leży nieprawidłowa praca mózgu. Osoby z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. W odmienny sposób odbierają wrażenia zmysłowe. Trudno jest im nawet wyobrazić sobie, że sól jest kwaśna, śnieg parzy, a delikatne głaskanie powoduje silny ból. Ale tak właśnie może wyglądać świat osoby z autyzmem. I nie jest to ani gorsze, ani lepsze postrzeganie świata; jest po prostu inne i zasługuje na nasze zrozumienie.

Nasza szkoła co roku włącza się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Na korytarzu została przygotowana gazetka o tej tematyce. Nauczyciele i pracownicy szkoły oraz chętni uczniowie okazali swą solidarność ubierając się w tym dniu na  niebiesko. Uczniowie klasy V stworzyli kolaż zdjęć, poprzez który wyrazili swoją akceptację i zrozumienie dla ucznia ze stwierdzonym spektrum autyzmu uczęszczającego do klasy. 

 

 


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.