• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

8 marca klasy 1-3

15

8 marca klasy 1-3

W dniu 8 marca 2021 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. Z tej okazji klasa Ia i Ib pod opieką  p. Barbary Mróz i p. T. Wardak zorganizowały  krótki apel. Do części artystycznej  włączyły się klasy drugie i trzecie. Spotkanie uświetniono wierszami, piosenkami oraz tańcem.  Szczęścia, uśmiechu, dużo radości, spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń, samych przyjemnych  w Twym życiu zdarzeń… tego i wiele innych ciepłych słów życzyli nasi uczniowie wszystkim Paniom . Obdarowali je również  własnoręcznie wykonanymi kwiatami oraz słodkimi upominkami . Wszystko odbyło się w bardzo miłej i radosnej atmosferze, a uśmiech pojawił się na twarzy każdej Pani i Dziewczynki.

Kobieta, którą podziwiam

Interesującym pomysłem może okazać się poproszenie każdego dziecka o wypowiedź ustną lub pisemną dotyczącą kobiety, którą uczeń lub przedszkolak podziwia. To zadanie pozwoli dzieciom dostrzec, jak ważne w ich życiu są kobiety. Dzieci mogą wypowiadać się o kim chcą: mamie, nauczycielce, a może sławnej aktorce lub innej ważnej dla nich kobiecie. Istotne jest uzasadnienie swojego zdania.

Kwiatek dla koleżanki

W Dniu Kobiet powszechnym zwyczajem jest wręczanie drobnych upominków lub kwiatów przez przedstawicieli płci przeciwnej. Kwiatki, które wykonają chłopcy w klasie lub grupie przedszkolnej mogą zawierać informacje o tym, jaka jest w ich oczach obdarowywana dziewczynka. Wystarczy że na każdym płatku twórca wpisze cechy, jakie ma koleżanka, dla której tworzy kwiat, np. koleżeńska, mądra, odważna, miła, ładna itd. lub przyklei płatek z wpisanym określeniem (w przypadku najmłodszych dzieci).

 

 

 


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.