Telefon 25 796 11 84
E-mail poczta@zs-stanin.pl
Witaj
Witamy Was w szkole
Wyświetl stronę jako PDF

W dniach 28 lutego i 6 marca 2020r. odbyły się szkolenia dla uczniów klas VI i VII oraz chętnych nauczycieli z mediacji szkolnych. Mediacja jest metodą rozwiązywania konfliktów, uczy odpowiedzialności za siebie i innych. W naszej szkole wprowadzamy tę metodę przy pomocy Pani Gabrieli Droździel – psychologa, mediatora w sprawach cywilnych i rodzinnych.

Uczniowie podczas spotkań dowiedzieli się co to jest konflikt i mediacja, w tym mediacja szkolna i rówieśnicza. Prowadząca wyjaśniła jakie sprawy można rozwiązać na drodze mediacji szkolnych i rówieśniczych. Poznali zasady mediacji, rolę mediatora oraz dokumentację związaną z mediacją. Szkolenia te były początkiem do wprowadzenia mediacji w naszej szkole. Z powodu pandemii kolejne działania będą podejmowane w przyszłym roku szkolnym.
Pierwszą rzeczą musi być zawsze dobro dziecka

Ono musi się czuć kochane, ale musi też czuć się bezpiecznie.
Wiedzieć, co może, a czego nie wolno mu robić.

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com