• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

UCZNIOWIE KLAS SIÓDMYCH W LUBLINIE

6

UCZNIOWIE KLAS SIÓDMYCH W LUBLINIE

Głównym punktem programowym wycieczki były pokazy doświadczeń chemicznych na wyższej uczelni UMCS. Udział w pokazach miał przekonać uczniów do tego, że można polubić chemię, ponieważ jest nie tylko trudnym przedmiotem szkolnym, lecz również jest ciekawa, kolorowa, wybuchowa i wyjaśnia różnorodność przemian, jakie zachodzą w naszych organizmach oraz w naszym otoczeniu. Niektórzy uczniowie wykonywali doświadczenia samodzielnie, według instrukcji pracowników uczelni. 

Chemicy prowadzący pokaz zapoznali młodzież ze specyfiką swojej pracy oraz zachęcili uczniów do wyboru w przyszłości studiów chemicznych. Poinformowali również, jakie trzeba mieć predyspozycje oraz jakie są przeciwskazania do wykonywania zawodu chemika.

Drugim punktem wycieczki, która odbyła się 4 marca 2020r. był film w Cinema City,
pt: ” SONIC. Szybki jak błyskawica”. 

Zarówno pokazy chemiczne, jak również film uczestnicy wycieczki ocenili bardzo pozytywnie. Wycieczka była również okazją do integracji z rówieśnikami z Jonnika oraz z Wnętrznego. Uczniami podczas wyjazdu opiekowali się wychowawcy: Izabela Gromada i Krystyna Rosłoń oraz nauczycielka chemii Barbara Gajownik.


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.