Telefon (25) 796 11 84
E-mail poczta@zs-stanin.pl
Witaj
Już niedługo wakacje
Wyświetl stronę jako PDF

Dnia 13 grudnia  biblioteka szkolna przyjęła w poczet swoich czytelników uczniów klas pierwszych. Zanim uczniowie złożyli przyrzeczenie, wszyscy obecni na uroczystości obejrzeli bajkową inscenizację, przygotowaną przez uczniów klasy Ia, Ib, VIa, VIII A i VIII B. Dzieci wysłuchały opowieści Andersena o bajkowych bohaterach, dowiedziały się , jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę.

Najważniejszym momentem całej uroczystości było złożenie przyrzeczenia przez pierwszoklasistów…. Wszyscy obiecali sprostać wymaganiom dotyczącym obcowania z książką.  Nasi nowi czytelnicy otrzymali kolorowe zakładki do książek wykonane przez uczniów starszych klas oraz pamiątkowy dyplom. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem oraz zaproszeniem do częstego odwiedzania biblioteki szkolnej i korzystania z jej zbiorów.
Pierwszą rzeczą musi być zawsze dobro dziecka

Ono musi się czuć kochane, ale musi też czuć się bezpiecznie.
Wiedzieć, co może, a czego nie wolno mu robić.

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com