• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Obchody 11 listopada

29

Obchody 11 listopada

 W listopadzie, na terenie Zespołu Szkół w Staninie, odbył się cykl imprez poświęconych upamiętnieniu 101 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

a) 8 listopada odbyła się akademia przypominająca wydarzenia z 1918 roku, przygotowana przez samorząd uczniowski i zespół Jarzębinki. Montaż słowno muzyczny przygotowali uczniowie pod kierunkiem Pani Krystyny Rosłoń i Jolanty Skwarek.

b) 12 listopada na placu szkolnym przeprowadzone zostały Szkolne Biegi Niepodległości. Reprezentanci wszystkich klas rywalizowali z podziałem na kategorie wiekowe a na trasie dominowały kolory biały i czerwony, gdyż większość uczestników wyposażona została w różnego rodzaju emblematy narodowościowe (szarfy, kotyliony, biało czerwony strój). Nad bezpieczeństwem biegających czuwali nauczyciele i wychowawcy a organizacją poszczególnych biegów i prowadzeniem imprezy zajęli się nauczyciele wychowania fizycznego.

Łącznie do rywalizacji przystąpiło 138 uczniów. A oto zwycięzcy poszczególnych kategorii:

Kl. I

Dziewczęta: 1 m. Kinga Koslacz 1b; 2 m. Marta Zdun 1b, 3 m. Amelia Wardak 1b
Chłopcy:1 m.  Kuba Sobiech 1b;  2 m.  Franciszek Skwarek 1b, 3 m. Krystian Redzik 1b

Kl. II

Dziewczęta: 1 m. Zofia Kuźniak 2b;  2 m. Julia Pietrzak 2b; 3 m. Lena Oskroba 2a
Chłopcy:  1 m. Paweł Janiszek 2a; 2 m. Jakub Tarnowski 2b; 3 m. Ksawery Połeć 2b

Kl. III

Dziewczęta: 1 m. Emila Świetochowska 3a; 2 m. Kornelia Stefaniak 3a; 3 m. Ewa Lędzin 3b
Chłopcy: 1. Mikołaj Mućka 3a; 2 m. Tomasz Nowak 3a; 3 m. Szymon Sobiech 3b

Kl. IV i V

Dziewczęta: 1 m. Marta Rosa 4; 2 m. Julia Pycka 5a; 3 m. Oliwia Niedziółka 5b
Chłopcy: 1 m. Jakub Kot 4a; 2 m. Nikodem Połeć 5b; 3 m. Mateusz Szlązak 5b

Kl. VI

Dziewczęta: 1 m. Martyna Nowak 6a; 2 m. Julia Gromada 6a; 3 m. Oliwia Chmiel 6a
Chłopcy:  1 m. Szymon Bielecki 6b; 2 m. Bartosz Barsz 6c; 3 m. Bartosz Gajowy 6a

Kl. VII

Dziewczęta: 1 m. Kamila Botwina VIIa; 2 m. Oliwia Sawczuk VIIa;  3 m. Paulina Zarzycka VIIb
Chłopcy:  1 m. Radosław Frąc VIIa; 2 m. Mikołaj Walo VIIb; 3 m. Bartosz Rędzio VIIa

Kl. VIII

Dziewczęta: .1 m. Izabela Mateńko; 2 m. Patrycja Skwarek VIIa;  3 m. Natalia Szewczak VIIIb
Chłopcy: 1 m. Krystian Walo VIIB; 2 m. Michał Chmiel VIIIa ; 3 m. Adam Bukowski VIIIa

c) 13 listopada 2019 r. odbył się apel z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości dla uczniów klas I – III Publicznej Szkoły Podstawowej w Staninie. Wystąpili na nim uczniowie klas trzecich i pierwszych. Młodzi aktorzy pięknie odgrywali swoje role. Część artystyczną przygotowały panie: Barbara Mróz, pani Anna Witek i pani Grażyna Konieczna.

d) 14. 11. 2019 r. odbył się Marsz Niepodległości z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.. Uczestniczyli w nim uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej w Staninie i nauczyciele. W marszu wzięli udział także przedstawiciele Urzędu Gminy w Staninie - Pan Wójt Gminy Stanin Krzysztof Kazana i Przewodnicząca Rady Gminy Stanin, Pani Zofia Czubek. Po krótkim powitaniu wszyscy wyruszyli sprzed budynku szkoły do budynku Urzędu Gminy w Staninie. Uczestnicy dzielnie i dumnie z okrzykami maszerowali niosąc flagi, transparenty, kartki z życzeniami dla Polski, śpiewali pieśni patriotyczne, recytowali wiersze. Wszyscy mieli kotyliony. Uczestnicy marszu spotkali się z pracownikami Urzędu Gminy w Staninie, wspólnie zaśpiewali pieśni patriotyczne. Kilku uczniów klas trzecich zaprezentowało kartki dla Polski i odczytało życzenia dla Ojczyzny. Sekretarz gminy – pani Ewa Niebrzegowska przekazała prace plastyczne o tematyce patriotycznej wykonane przez władze gminy oraz rodziców uczniów klasy IIIb. Następnie wszyscy udali się do Banku Spółdzielczego gdzie zaśpiewali pieśń patriotyczną z pracownikami placówki.

Rozwiązanie marszu nastąpiło na placu szkolnym odśpiewaniem Hymnu Polski.


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.