Telefon (25) 796 11 84
E-mail poczta@zs-stanin.pl
Witaj
Wakacje
Wyświetl stronę jako PDF

 W listopadzie, na terenie Zespołu Szkół w Staninie, odbył się cykl imprez poświęconych upamiętnieniu 101 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

a) 8 listopada odbyła się akademia przypominająca wydarzenia z 1918 roku, przygotowana przez samorząd uczniowski i zespół Jarzębinki. Montaż słowno muzyczny przygotowali uczniowie pod kierunkiem Pani Krystyny Rosłoń i Jolanty Skwarek.

b) 12 listopada na placu szkolnym przeprowadzone zostały Szkolne Biegi Niepodległości. Reprezentanci wszystkich klas rywalizowali z podziałem na kategorie wiekowe a na trasie dominowały kolory biały i czerwony, gdyż większość uczestników wyposażona została w różnego rodzaju emblematy narodowościowe (szarfy, kotyliony, biało czerwony strój). Nad bezpieczeństwem biegających czuwali nauczyciele i wychowawcy a organizacją poszczególnych biegów i prowadzeniem imprezy zajęli się nauczyciele wychowania fizycznego.

Łącznie do rywalizacji przystąpiło 138 uczniów. A oto zwycięzcy poszczególnych kategorii:

Kl. I

Dziewczęta: 1 m. Kinga Koslacz 1b; 2 m. Marta Zdun 1b, 3 m. Amelia Wardak 1b
Chłopcy:1 m.  Kuba Sobiech 1b;  2 m.  Franciszek Skwarek 1b, 3 m. Krystian Redzik 1b

Kl. II

Dziewczęta: 1 m. Zofia Kuźniak 2b;  2 m. Julia Pietrzak 2b; 3 m. Lena Oskroba 2a
Chłopcy:  1 m. Paweł Janiszek 2a; 2 m. Jakub Tarnowski 2b; 3 m. Ksawery Połeć 2b

Kl. III

Dziewczęta: 1 m. Emila Świetochowska 3a; 2 m. Kornelia Stefaniak 3a; 3 m. Ewa Lędzin 3b
Chłopcy: 1. Mikołaj Mućka 3a; 2 m. Tomasz Nowak 3a; 3 m. Szymon Sobiech 3b

Kl. IV i V

Dziewczęta: 1 m. Marta Rosa 4; 2 m. Julia Pycka 5a; 3 m. Oliwia Niedziółka 5b
Chłopcy: 1 m. Jakub Kot 4a; 2 m. Nikodem Połeć 5b; 3 m. Mateusz Szlązak 5b

Kl. VI

Dziewczęta: 1 m. Martyna Nowak 6a; 2 m. Julia Gromada 6a; 3 m. Oliwia Chmiel 6a
Chłopcy:  1 m. Szymon Bielecki 6b; 2 m. Bartosz Barsz 6c; 3 m. Bartosz Gajowy 6a

Kl. VII

Dziewczęta: 1 m. Kamila Botwina VIIa; 2 m. Oliwia Sawczuk VIIa;  3 m. Paulina Zarzycka VIIb
Chłopcy:  1 m. Radosław Frąc VIIa; 2 m. Mikołaj Walo VIIb; 3 m. Bartosz Rędzio VIIa

Kl. VIII

Dziewczęta: .1 m. Izabela Mateńko; 2 m. Patrycja Skwarek VIIa;  3 m. Natalia Szewczak VIIIb
Chłopcy: 1 m. Krystian Walo VIIB; 2 m. Michał Chmiel VIIIa ; 3 m. Adam Bukowski VIIIa

c) 13 listopada 2019 r. odbył się apel z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości dla uczniów klas I – III Publicznej Szkoły Podstawowej w Staninie. Wystąpili na nim uczniowie klas trzecich i pierwszych. Młodzi aktorzy pięknie odgrywali swoje role. Część artystyczną przygotowały panie: Barbara Mróz, pani Anna Witek i pani Grażyna Konieczna.

d) 14. 11. 2019 r. odbył się Marsz Niepodległości z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.. Uczestniczyli w nim uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej w Staninie i nauczyciele. W marszu wzięli udział także przedstawiciele Urzędu Gminy w Staninie - Pan Wójt Gminy Stanin Krzysztof Kazana i Przewodnicząca Rady Gminy Stanin, Pani Zofia Czubek. Po krótkim powitaniu wszyscy wyruszyli sprzed budynku szkoły do budynku Urzędu Gminy w Staninie. Uczestnicy dzielnie i dumnie z okrzykami maszerowali niosąc flagi, transparenty, kartki z życzeniami dla Polski, śpiewali pieśni patriotyczne, recytowali wiersze. Wszyscy mieli kotyliony. Uczestnicy marszu spotkali się z pracownikami Urzędu Gminy w Staninie, wspólnie zaśpiewali pieśni patriotyczne. Kilku uczniów klas trzecich zaprezentowało kartki dla Polski i odczytało życzenia dla Ojczyzny. Sekretarz gminy – pani Ewa Niebrzegowska przekazała prace plastyczne o tematyce patriotycznej wykonane przez władze gminy oraz rodziców uczniów klasy IIIb. Następnie wszyscy udali się do Banku Spółdzielczego gdzie zaśpiewali pieśń patriotyczną z pracownikami placówki.

Rozwiązanie marszu nastąpiło na placu szkolnym odśpiewaniem Hymnu Polski.
Pierwszą rzeczą musi być zawsze dobro dziecka

Ono musi się czuć kochane, ale musi też czuć się bezpiecznie.
Wiedzieć, co może, a czego nie wolno mu robić.

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com