Wycieczka interdyscyplinarna

Wycieczka interdyscyplinarna

18 października 2019 uczniowie klas Va i Vb wraz z wychowawcami odbyli wycieczkę interdyscyplinarną – historyczno-przyrodniczo-sportowo-patriotyczną, która była też ciekawą formą wychowawczą. Uczniowie poznawali ciekawe miejsca naszej okolicy ph. ”Śladami miejsc pamięci”.

Jedno z takich miejsc znajduje się w Stoczku Łukowskim. Jest to pomnik upamiętniający zwycięską bitwę Polaków pod Stoczkiem w okresie powstania listopadowego. W parku znajduje się też pomnik generała Józefa Dwernickiego, który zasłynął w tej bitwie. Znajomość historii naszej Ojczyzny to nie tylko książkowa wiedza o niej, ale też krajoznawstwo, znajomość miejsc, które znajdują się w okolicy.

Po zadumie nad losami historycznymi Polski uczniowie udali się do parku linowego Izydory, gdzie mogli sprawdzić swoje umiejętności sprawnościowe korzystając z atrakcji na świeżym powietrzu.