• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

3

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Przypominamy, że od czerwca 2019r. nasza szkoła realizuje Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa mający na celu: ,,Rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych”.


Biblioteka szkolna przy wsparciu dyrekcji oraz we współpracy z nauczycielami, uczniami i rodzicami przeprowadza działania promujące czytelnictwo wśród uczniów szkoły. Wśród już podjętych był zakup nowości wydawniczych do biblioteki. Na półkach znalazły się nowiutkie książki z kanonu lektur szkolnych i nowości wydawnicze. Zakup konkretnych pozycji poprzedziły wcześniejsze ankiety, badające zainteresowania i zamiłowania naszych czytelników. Ostatecznie w bibliotece szkolnej skatalogowano 788 nowych książek. Są one promowane na spotkaniach pod hasłem „Polecam bo czytam – Polecam bo przeczytałam”. Służą także realizacji projektów czytelniczych: „Książka moim przyjacielem”, „Czytam polecam”, „Książka dobra …., szczególnie wieczorową porą”.

W ofercie biblioteki szkolnej jest wiele działań promujących nowości, o których więcej w kolejnym materiale … .

Zachęcamy do uczestnictwa.


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.