• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

4 października pod hasłem: 2019 - Rokiem Matematyki

49

4 października pod hasłem: 2019 - Rokiem Matematyki

Dzień 4 października upłynął pod hasłem: 2019-Rokiem Matematyki. Na pierwszej godzinie lekcyjnej wszyscy uczniowie klas 4 - 8 zebrali się na apelu okolicznościowym w sali gimnastycznej. Uczennice klasy ósmej wprowadziły w temat krótkim referatem i prezentacją multimedialną. Zebrani uczniowie w ciszy i z wielkim zainteresowaniem wysłuchali tej części. Mieli szansę dowiedzieć się, jaką wiedzę z zakresu matematyki wykorzystywały dawne cywilizacje - Sumerowie, Babilończycy, Egipcjanie oraz poznali, w jaki sposób starożytni ludzie wpłynęli na rozwój kultury europejskiej i kształt naszego współczesnego świata.

Kolejnym punktem apelu była inscenizacja przygotowana przez uczniów klas siódmych. Przedstawiono kłótnię liczb. Bohaterowie przedstawiali swoje walory i wielkość swojego znaczenia. Przekonywali o swojej ważności, wyjątkowości i użyteczności. W finale sprzeczkę przerwał Pitagoras, który równo doceniał każdą z nich.


Po apelu odbyła się gra terenowa ph. Matematyka mi w duszy gra. Przez kolejne pięć lekcji uczniowie klas 4-8 podzieleni na drużyny rozwiązywali zadania w przygotowanych punktach zadaniowych. Każda z grup biorąca udział w rywalizacji otrzymała mapę terenu szkoły i zegar, dzięki którym uczniowie mogli odnaleźć poszukiwane miejsca. Na wykonanie poleceń mieli trzy kwadranse. Pojawiły się zadania z matematyki, ale również zagadnienia z przyrody, biologii, chemii, geografii i fizyki. Drużyny z wielkim zaangażowaniem wykonywały przygotowane dla nich zestawy. Zabawowa forma przypadła wielu uczniom do gustu. Dobry humor, wspólne przeżywanie gry, dążenie do jak najlepszej współpracy i radości wykonanych zadań towarzyszyły temu wyzwaniu. Najlepszym gratulujemy !


PS. Dziękujemy uczniom klas ósmych za wspaniałą pracę w punktach zadaniowych. Daliście radę. Brawo WY!!!


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.