• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Spotkanie z funkcjonariuszami z Wydziału ds. Nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Łukowie

4

Spotkanie z funkcjonariuszami z Wydziału ds. Nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Łukowie

Dnia 26 września 2019r. na zaproszenie pedagoga szkolnego zajęcia z klasami siódmymi i ósmymi przeprowadzili funkcjonariusze z Wydziału ds. Nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Łukowie. Tematem spotkania była odpowiedzialność prawna nieletnich. Funkcjonariusze mówili o zagrożeniach wśród młodzieży oraz o konsekwencjach zachowań niezgodnych z prawem. Poruszone zostały  tematy związane z nieprzestrzeganiem zasad w szkole – wagary, agresja. Omówiono problem  zażywania przez młodzież dopalaczy oraz e-papierosów oraz skutki niewłaściwego korzystania z Internetu. Uczniowie szerzej poznali pojęcie demoralizacji – jakie są jej przejawy. Dowiedzieli się jaka jest różnica między przestępstwem a wykroczeniem. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali wykładu, który poparty był wieloma przykładami.


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.