• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

43

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

 

W dniach 27-28 września 2012r. odbyła się wycieczka klas trzecich szkoły podstawowej w Góry Świętokrzyskie. Uczestnikami byli również chętni uczniowie klas IV-V oraz uczeń klasy integracyjnej.Głównym celem wyprawy było poznawanie charakterystycznych elementów krajobrazu Polski, wyrabianie właściwego stosunku do przyrody i rozumienie potrzeby jej ochrony, a także poznanie wybranych dzieł architektury i sztuk plastycznych należących do polskiego i europejskiego dziedzictwa kultury.

    Pierwszą atrakcją wycieczki było zwiedzanie Muzeum Zabawek w Kielcach. Następnie udaliśmy się do przepięknej Jaskini Raj, którą dotychczas znaliśmy tylko z ilustracji w podręczniku. Zwiedzając Muzeum Wsi Kieleckiej przenieśliśmy się w czary XIX wiecznej wsi. Pełni marzeń udaliśmy się na nocleg do schroniska młodzieżowego w Chęcinach, gdzie czekała na nas pyszna obiadokolacja.Następnego dnia pojechaliśmy do Alei Miniatur, gdzie znajdują się najsłynniejsze budowle świata (w skali 1:25). Sercem całego kompleksu jest Plac Św. Piotra w Rzymie. Zobaczyliśmy min. Koloseum, Wodospad Niagara, Big Ben, Wieżę Eiffla… Swoją zręcznością i odwagą mogliśmy się wykazać w parku linowym. Po smacznym obiedzie udaliśmy się do Bałtowa, który był ostatnim punktem programu wycieczki. Zwiedziliśmy Jura Park i Zwierzyniec Bałtowski. Podróżując  „amerykańskim schoolbusem mogliśmy obserwować lamy, żubry, strusie, jelenie sike, wielbłądy, muflony, alpaki i inne zwierzęta na wyciągnięcie ręki.Podczas wycieczki towarzyszyła nam wspaniała, słoneczna pogoda. W dobrych humorach, choć zmęczeni, wróciliśmy do Stanina.


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.