• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

VI gminny konkurs matematyczny dla gimnazjalistów

13

VI gminny konkurs matematyczny dla gimnazjalistów

 

12 czerwca 2019 roku w Zespole Szkół w Staninie odbył się VI gminny konkurs matematyczny dla gimnazjalistów, który został objęty patronatem przez Wójta Gminy Stanin. Organizatorkami przedsięwzięcia były panie: Iwona Czerniewicz i Izabela Gromada. W konkursie wzięły udział trzyosobowe drużyny ze szkół z Stanina, Tuchowicza i Jeleńca. Drużyny zmagały się z czterema zadaniami otwartymi i pięcioma tzw. zadaniami „krótkiej odpowiedzi”. Poziom był dość wyrównany. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem podchodzili do zadań i z niecierpliwością oczekiwali wyników, które na bieżąco były prezentowane przez komisję.

Ostateczne wyniki konkursu przedstawiają się następująco: 

I miejsce – Aleksandra Siwiec, Rafał Bielecki i Kamil Lewandowski (ZS w Staninie)

II miejsce – Karolina Gajowa, Natalia Goławska, Gabriela Król  (ZS w Staninie)

III miejsce -  Wiktoria Górka, Dawid Okuń, Arkadiusz Piotrowski (ZS w Tuchowiczu)

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz pasji w pogłębianiu swojej wiedzy matematycznej! Nagrody oraz poczęstunek ufundowane zostały przez Wójta Gminy Stanin. Uczniowie otrzymali również pamiątkowe dyplomy, a nauczyciele - podziękowania. Konkurs przebiegał w przyjaznej, ciepłej i życzliwej atmosferze.


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.