• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU W NASZEJ SZKOLE I PRZEDSZKOLU

24

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU W NASZEJ SZKOLE I PRZEDSZKOLU

We wtorek, 2 kwietnia 2019 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który miał na celu podnoszenie świadomości społecznej i propagowanie wiedzy na temat autyzmu. W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy dołączyła do obchodów. W dniu 02. kwietnia byliśmy niebiescy- tego dnia zarówno uczniowie, jak i pracownicy szkoły ubrali się na niebiesko, by pokazać solidarność z osobami z autyzmem. Uczniowie klas IV-VIII SP i III PG oglądali projekcje filmów AmazingthingsHappen oraz Inny szuka szczęścia, które przybliżyły uczniom sposób patrzenia na świat osób z autyzmem. 

Natomiast przedszkolna grupa 0 oraz uczniowie z klas I-III SP wzięli udział w zajęciach warsztatowych na temat:  "Autyzm wprowadza zmysły w błąd”.

Warsztaty miały na celu uświadomienie uczniom z jakimi trudnościami borykają się ludzie dotknięci autyzmem. Uczestnicy warsztatów mogli osobiście doświadczyć takich trudności, symulując zaburzenia zmysłów za pomocą wybranych ćwiczeń oraz akcesoriów. Dodatkowo przygotowana została gazetka i plakaty tematyczne przez Logopedę, które zostały  umieszczone na szkolnych korytarzach.

Organizatorzy: Agata Mikus, Beata Sprycha, Agnieszka Paśnikowska, Anna Witek, Justyna Chmiel.


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.