• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Dzień Bezpiecznego Internetu

4

Dzień Bezpiecznego Internetu

We wtorek, 5 lutego w całej Europie obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Podczas obchodów DBI 2019 organizatorzy chcieli podkreślić istotę współpracy pomiędzy różnymi sektorami przy wspieraniu pozytywnych zmian w sieci. Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się do tej akcji w celu podwyższenia poziomu wiedzy i propagowania działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

W dniach 04-08 lutego 2019r. w naszej szkole w klasach IV – VIII i III gimnazjum obchodziliśmy Tydzień Bezpiecznego Internetu 2019. Zajęcia zostały przeprowadzone w oparciu o scenariusze Dnia Bezpiecznego Internetu. Tematyka dotyczyła bezpieczeństwa online oraz promocji pozytywnego wykorzystywania Internetu. . Z tej okazji powstały liczne plakaty, które od 7 lutego zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym.

Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony

 


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.