Telefon (25) 796 11 84
E-mail poczta@zs-stanin.pl
Witaj
Wakacje
Wyświetl stronę jako PDF

Podsumowanie projektu „KLIMAT TO TEMAT” realizowanego we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej

Dnia 29 listopada w naszej szkole odbyło się podsumowanie kampanii edukacyjno- informacyjnej pod hasłem „PRZEZ ŻOŁĄDEK DO KLIMATU”  realizowanej w związku  z udziałem w projekcie „Klimat to temat”. Na godzinach wychowawczych uczniowie kl. VII poznali  globalne  przyczyny i skutki zmian klimatu, różnorodność i wielkość surowców mineralnych potrzebnych do wyprodukowania telefonu komórkowego. Każdy poznał wielkość swojego śladu węglowego, czyli ilość dwutlenku węgla wytwarzanego w codziennych aktywnościach. Efektem pracy na godzinie wychowawczej  było  m.in. prezentowane drzewo klimatyczne. W ramach udziału w projekcie uczniowie pod opieką wychowawców p. Anny Nowak i p. Joanny Koniecznej wykonali następujące działania. 

Prezentacja multimedialna pt. „Dieta wegetariańska a klimat”- O. Dąbrowska, A. Siwiec
Wywiad z wegetarianką p. Hanną Dź. – P. Dziwulska, M. Kłoda 
Prezentacja multimedialna “ Sławni wegetarianie”- M.Osińska, K. Nowak
Debata oksfordzka pt: „Czy warto być wegetarianinem?”- A. Szewczak,  P. Skwarek, I. Skorupa, M. Goławska, N. Oziębło, P. Dziwulska, M. Goławska, J. Gozdołek, I. Mateńko
Marnotrawienie jedzenie -prezentacja- W. Ostrysz, Z. Powalska
Prawda i mity – plakat - K. Pawlak, N. Szewczak
Wegetariańskie przekąski – A. Szewczak, M. Goławska, K. Szewczak, W. Celińska
Przepisy na dania wegetariańskie- M. Kołodziejak, K. Głasek, S. Konieczny

 
Pierwszą rzeczą musi być zawsze dobro dziecka

Ono musi się czuć kochane, ale musi też czuć się bezpiecznie.
Wiedzieć, co może, a czego nie wolno mu robić.

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com