• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Wycieczka klas szóstych do Czerska

21

Wycieczka klas szóstych do Czerska

Dnia 19.09. 2018 roku odbyła się wycieczka klas szóstych do Czerska oraz do Muzeum 2 Korpusu Polskiego w Józefowie. Pierwszym punktem zwiedzania był średniowieczny gotycki Zamek Książąt Mazowieckich w Czersku.Uczniowie poznali tajemnice przeszłości ukrytych w Czersku biorąc aktywny udział w grze zamkowej ph." Kto tu bywał",która przyniosła dużo radości i satysfakcji z osiągniętego celu. Po krótkim odpoczynku odbyły się warsztaty rzemielśnicze:skąd bieże się żelazo, glinka jako budulec nie tylko garncarski oraz turniej rycerski. Uczniowie miło i przyjemnie spędzili czas łącząc edukację z rozrywką i odpoczynkiem.

 Muzeum 2 korpusu Polskiego w Józefowie.

Uczniowie zobaczyli zabytkowe pojazdy m,in czołg, samochód oraz różnorodny sprzęt wojskowy z okresu II wojny światowej. Każdy eksponat można było dotknąć, zwiedzić a nawet przejechać się sanitarką GAZ63 z lat 40 tych po Mazowieckim Parku Krajobrazowym .która okazała się wielką frajdą oraz wzięli udział w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy. Po przejażdżce uczniowie mieli okazję obejrzeć i sprawdzić jak ciasny wewnątrz jest czołg T-34 głowny bochater filmu : "Czterej pancerni i pies", poznać broń używaną przez żołnierzy II korpusu z której każdy miał możliwość postrzelać - replika karabinu M-16. W muzeum poczęstowano nas smacznymi kiełbaskami z grila. Pobyt w muzeum zakończył się wielką radością z przeżytych wrażeń.

Wycieczkę zorganizowały: Krystyna Rosłoń , Iza Gromada.


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.