Dnia 19.09.1018 roku odbyła się wycieczka klas szóstych do Czerska oraz do Muzeum 2 Korpusu Polskiego w Józefowie. Pierwszym punktem zwiedzania był średniowieczny gotycki Zamek Książąt Mazowieckich w Czersku. Uczniowie poznali tajemnice przeszłości ukrytych w Czersku biorąc udział w grze zamkowej ph. "Kto tu bywał", która przyniosła dużo radości i satysfakcji z osiągniętego celu. Po krótkim odpoczynku odbyły się warsztaty rzemieślnicze: skąd bierze się żelazo,glinka jako budulec nie tylko garncarski oraz turniej rycerski. Uczniowie aktywnie i przyjemnie spędzili czas łącząc edukację z rozrywką i odpoczynkiem.

Muzeum 2 Korpusu Polskiego w Józefowie.

Uczniowie zobaczyli zabytkowe pojazdy m.in. czołg,samochód oraz różnorodny sprzęt wojskowy z okresu II wojny światowej. Każdy eksponat można było dotknąć,zwiedzić a nawet przejechać się sanitarką GAZ 63 z lat 40 tych po Mazowieckim Parku Krajobrazowym gdzie odbyły się zajęcia z udzielania pierwsze pomocy.  Po przejażdżce uczniowie mieli okazję obejrzeć i sprawdzić jak ciasny wewnątrz jest czołg T-34-główny bohater filmu: "Czterej pancerni i pies",poznać broń,z której każdy miał możliwość postrzelać-replika karabinu M-16. W muzeum poczęstowano nas smacznymi kiełbaskami z grila.

Wycieczkę zorganizowały:Krystyna Rosłoń, Iza Gromada.