Telefon (25) 796 11 84
E-mail poczta@zs-stanin.pl
Witaj
Wakacje
Wyświetl stronę jako PDF

 

Dnia 13.11.2018 roku gościliśmy w naszej szkole Pana Antoniego Powalskiego pilota Polskich Linii Lotniczych "LOT". Nasz gość z wielką przyjemnością opowiadał o  młodzieńczych zainteresowaniach , marzeniach i edukacji, między innymi w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Podkreślił, że w  dążeniu do realizacji swoich marzeń  ważna jest rodzina, pilność i wytrwałość w nauce oraz  odpowiedzialność. Pan Antoni zwrócił uwagę uczniów na strój pilota, symbole lotnicze i opowiedział o swojej  pracy. Przypomniał również po krótce historię lotnictwa. Swoje wystąpienie wzbogacił zdjęciami , modelami samolotów, którymi latał, pamiątkowymi wpisami, a także osobistymi zwierzeniami. Zachwycił nas również znajomością poezji polskiej. Podczas krótkiego spotkania był czas na swobodną rozmowę. Dzieci zadawały mnóstwo pytań, na które nasz gość cierpliwie odpowiadał. Uczniów najbardziej interesowało bezpieczeństwo lotu. Po rozmowie z panem pilotem na pewno nikt nie będzie się bał latać samolotem i przekonał się, że talent poparty ambicją i ciężką pracą przynosi wymierne efekty. 

Pamiętaj - Możesz wiele osiągnąć jeśli tylko się postarasz, a zacznij już dzisiaj. Czas szybko płynie, jak go wykorzystasz? Co jesteś w stanie poświęcić teraz, by w przyszłości być spełnionym, szczęśliwym człowiekiem?

Zapraszamy do obejrzenia materiałów video z udziałem Pana Antoniego Powalskiego. 

 

 
Pierwszą rzeczą musi być zawsze dobro dziecka

Ono musi się czuć kochane, ale musi też czuć się bezpiecznie.
Wiedzieć, co może, a czego nie wolno mu robić.

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com