Telefon (25) 796 11 84
E-mail poczta@zs-stanin.pl
Witaj
Wakacje
Wyświetl stronę jako PDF

Po raz kolejny na całym świecie październik obchodzony był jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych (do 2007 r. był to Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych). Święto jest organizowane od 1999 roku przez: INTERNATIONAL ASSOCIATION OF SCHOOL LIBRARIANSHIP – IASL. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresować czytelniczych. W tym roku tematem przewodnim święta było hasło: “Książka to przyszłość”. Do obchodów przyłączyła się również nasza biblioteka  podejmując działania promujące bibliotekę i czytelnictwo. Wśród propozycji dla czytelników biblioteki był konkurs na ,, Najlepszego czytelnika miesiąca października” oraz zgaduj zgadula -Zagadkowa biblioteka. Ponadto w bibliotece powstał kącik czytelniczy dla najmłodszych. 

14 listopada w bibliotece szkolnej odbyło się podsumowanie konkursów i wręczenie nagród. 

Najlepszymi czytelnikami zostali:

Kategoria klasy: 1-3
Zuzanna Goławska I a, Lena Oskroba  I a, Aleksandra Rędzio I a

Kategoria klasy: 4-6
Maciej Goławski- V a
Aleksandra Poszytek – V c

Kategoria klasy VII- III PG
Patrycja Walo –III a

W konkursie zagadkowa biblioteka zwyciężyli:
Mikołaj Mućka – II a
Julianna Goławska – II a
Lena Oskroba – I a
Oliwia Niedziółka IV b,  Weronika Ostrysz VII b, Zuzanna Powalska VII b

Wyróżnienia otrzymali:
Iga Gajewska Ib,
Aleksandra Rędzio I a,
Zuzanna Goławska I b,
Ola Zdun II a,
Paweł Skwarek II a,
Jakub Gajowy II a,
Jakub Kot II a,
Mateusz Leszek II a,
Szymon Sobiech II b.

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i zakładki magnetyczne, natomiast osoby wyróżnione zakładki do książek. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zachęcamy do odwiedzania biblioteki szkolnej.

 
Pierwszą rzeczą musi być zawsze dobro dziecka

Ono musi się czuć kochane, ale musi też czuć się bezpiecznie.
Wiedzieć, co może, a czego nie wolno mu robić.

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com