• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Wycieczka kl. III Gimnazjum do Lublina.

1

 Wycieczka kl. III Gimnazjum do Lublina.

16.05.2018r odbyła się wycieczka kl III Gimnazjum do Lublina. Młodzież wzieła udział w żywej lekcji historii w Państwowym Muzeum na Majdanku - na terenie byłego niemieckiego obozu pracy,który miał się stać największym obozem zagłady w Europie gdzie straciło życie około 80 tys ludzi. Pani przewodnik bardzo obszernie i ciekawie przedstawiła historię obozu pokazując drastyczne miejsca kaźni (komory gazowe, piece w których palono zwłok). Warto organizować takie lekcje, aby uczniowie bliżej poznali tragedię, ból , cierpienie ludzi jakie zadało im życie w okresie II wojny światowej.

 


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.