• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Wycieczka do Lublina klasy I A

12

Wycieczka do Lublina klasy I A

 

11 kwietnia 2018 roku klasa Ia udała się na wycieczkę do Lublina. Uczniami opiekowały  się pani Teresa Wardak i Agnieszka Tronowska. Wycieczka rozpoczęła się od pobytu w Teatrze Muzycznym, gdzie uczniowie obejrzeli  baletową wersję jednej z najpiękniejszych i najbardziej znanych bajek pt. „Królewna Śnieżka”. Losy dobrej i pięknej, lecz niestety znienawidzonej przez złą macochę Śnieżki oraz siedmiu wesołych krasnali dostarczyły  dzieciom niezapomnianych emocji. Choreografia, reżyseria i piękna, barwna scenografia oraz bajkowe kostiumy sprawiły, że uczniowie byli zachwyceni. Pełni emocjonalnych wrażeń wyruszyliśmy zwiedzać zabytki Lublina. Naszą historyczną wędrówkę zaczęliśmy od Archikatedry św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty. Uczniowie podziwiali  wnętrze świątyni bogato ozdobione malowidłami oraz rzeźbami.  Jednak szczególną uwagę dzieci zwróciła rzeźba Jezusa Ukrzyżowanego z przebitym bokiem. Po wyjściu z katedry udaliśmy się na Stare Miasto, gdzie znajdują się liczne zabytki, w tym pozostałości murów miejskich . Uwagę uczniów skierowano na bramę Krakowską , renesansowe kamienice, dawny ratusz, stojący na środku rynku oraz Teatr Stary. Opuszczając Stare Miasto uczniowie mogli obejrzeć z zewnątrz Zamek Królewski. Kolejnym i zarazem ostatnim miejscem pobytu  była tak wyczekiwana przez dzieci sala zabaw. Tutaj w sposób bezpieczny mogli   korzystać ze wszystkich atrakcji i po prostu poszaleć ruchowo. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do naszego kochanego Stanina. Wyjazdem do Lublina kontynuujemy realizacje naszego  projektu ,,Podróże po Polsce”.


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.