• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Pasowanie na czytelnika uczniów klas I

31

Pasowanie na czytelnika uczniów klas I

Dnia 25.01.2018 r. w naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów klas I szkoły podstawowej na czytelnika biblioteki szkolnej. Na początku uroczystości uczniowie wysłuchali krótkiej inscenizacji bajkowej. Był Czerwony Kapturek,Królewna Śnieżka i wiele innych postaci bajkowych.

Wszyscy bohaterowie trafnie zostali rozpoznani przez najmłodszych widzów. Po inscenizacji  dzieci  odpowiadały na pytania dotyczące przedstawionej bajki. Przyszedł wreszcie czas na główny punkt programu - uroczyste pasowanie na czytelnika szkolnej biblioteki. Każdy „pierwszoklasista” wysłuchał formuły „… pasuję Cię na czytelnika biblioteki Zespołu Szkół w Staninie”, uczniowie otrzymali pamiątkowy dyplom dla całej klasy i zaproszenia po pierwszą oficjalnie wypożyczoną książkę. 

Uroczystość przygotowały nauczycielki pracujące w szkolnej bibliotece: Wanda Michalak i Iwona Połeć.


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.