• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Igrzyska Dzieci w Drużynowym Tenisie Stołowym

3

Igrzyska Dzieci w Drużynowym Tenisie Stołowym

 

Dawid Buczek (VIB) i Bartłomiej Skwarek (VB) to uczniowie, którzy tworzyli reprezentację szkoły w  drużynowym tenisie stołowym. 16 stycznia chłopcy rywalizowali w Powiatowych Igrzyskach SZS  w Wojcieszkowie. Nie występując w roli faworyta, nasi reprezentanci rozpoczęli rywalizację od porażki z Oszczepalinem. W kolejnych pojedynkach było już znacznie lepiej. Gładko pokonywali kolejnych rywali z Krzywdy, Gręzówki i Strzyżewa, by ostatecznie ponownie spotkać się z Oszczepalinem w pojedynku o II miejsce. Tym razem „NASI” nie dali szans rywalom zwyciężając 3:1. Wicemistrzostwo  Powiatu  Łukowskiego to jedno, a awans na zawody wyższego szczebla to drugie. Chłopcom udał się zrealizować obydwa cele, co należy uznać za duży sukces. GRATULUJEMY 

 

 

23 stycznia Dawid (rocznik 2006) i Bartek (rocznik 2006) wraz z Panem Jarosławem Michalakiem udali się do Parczewa, by walczyć o mistrzostwo rejonu Biała Podlaska (5 powiatów), w kategorii chłopców rocznik 2005 i młodsi. Celem wyprawy było zdobycie doświadczenia i pobieranie nauki od starszych i często utytułowanych kolegów.

Rzeczywistość pokazała jednak, że reprezentanci Stanina mają charakter i potrafią walczyć. Niewiele brakowało a przebrnęli by i przez ten etap rywalizacji . Ostatecznie zajęli III miejsce, ulegając w walce o awans reprezentantom Komarówki 1:3 (wcześniej w eliminacjach pokonali ich 3:0). Chłopcy wygrywali kolejno z Białą Podlaską (3:0), Komarówką (3:0), Woskrzenicami (3:0); przegrali z Dębowicą (0:3) i wspomnianą wcześniej Komarówką (1:3). 

Mimo tego, iż nie udało się awansować do ścisłego finału województwa lubelskiego to występ Dawida i Bartka należy uznać za bardzo udany. W przyszłym roku będą należeli do grona faworytów w swojej kategorii wiekowej. Życzymy im jeszcze większych sukcesów.

 


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.