Telefon 25 796 11 84
E-mail poczta@zs-stanin.pl
Witaj
Witamy Was w szkole
Wyświetl stronę jako PDF

W  czwartek, 23.11.2017r. uczniowie klas I – III wraz z wychowawczyniami rozpoczęli Tydzień Życzliwości krótkim apelem, któremu przewodniczyła p. H.Sobiech. Już w tym dniu uczniowie obdarowali się prezentami własnoręcznie wykonanymi i prezentowali je na spotkaniu międzyklasowym. W ramach działań związanych z Tygodniem Życzliwości  uczyli się piosenek , układali rymowanki, słowa do zabaw muzyczno - ruchowych, śpiewali i pokazywali gesty, oglądali krótkie filmiki, słuchali muzyki. Uczniowie wykonali również  plakaty, które powiesili  na korytarzach i klatce schodowej, na nich i w klasach zawiesili kartki z miłymi słowami.

Każdego dnia prawili sobie komplementy, uśmiechali się do siebie. Nosili wizytówki z napisem,, jestem kulturalna/-ny” z własnoręcznie narysowanym logo na swojej wizytówce. Przygotowali swoim rodzicom kolację, wręczyli kartki priorytetowe z miłymi słowami, robili członkom rodzin niespodzianki w domach. W szkole również wykonywali zadania, które wylosowali, m. in. złożyli życzenia pracownikom szkoły, koleżeństwu, pomagali spakować książki, nosić plecaki, Wychowawcy codziennie witali się z każdym uczniem. Na zakończenie Tygodnia Życzliwości podsumowali działania w klasach, W ramach podsumowania w każdej klasie wybrali drogą głosowania króla i królową życzliwości. Na apelu podsumowującym tę piękną akcję, który odbył się 30.12.2017r. uczniowie poszczególnych klas ubrani w różnych kolorach wystąpili z częścią artystyczną. Swoją obecnością zaszczycił nasdyrektor szkoły p. J.Sobiech.który dokonał dekoracji króla i królowej każdej z klas.

A oto oni:  

kl. IA - Gabriela Misior, Paweł Skwarek

kl. IB - Weronika Buczek, Piotr Konieczny

Kl. II - Zuzanna Młynarczyk, Jakub Kot

Kl. IIIA - Aleksandra Grzyb, Mikołaj Ambroziak

kl. IIIB - Oliwia Niedziółka, Michał Matyszek

Nad przebiegiem tej uroczystości czuwali uczniowie klas trzecich i ich wychowawczynie tj. p.H.Sobiech i p.M.Jastrzębska. Tydzień Życzliwości mógłby trwać przez cały rok. 

 
Pierwszą rzeczą musi być zawsze dobro dziecka

Ono musi się czuć kochane, ale musi też czuć się bezpiecznie.
Wiedzieć, co może, a czego nie wolno mu robić.

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com